Отримати консультацію або зробити заказ: тел. : 38044 502 3902, 38044 586 4133
e-mail:    [email protected]


Преса про нас

Чистота в подарунок, “Світ нерухомості”, №4 (44) 3 березня 2008

Наближається 8 Марта… Квіти й подарунки будуть завтра, а спочатку жінка сама собі влаштовує свято – прибирання! Пилосос, швабра, ганчірки – домашня попелюшка перед балом чистить квартиру. Вона мріє про принца, здатного позбавити її від цієї виснажливої праці й перетворити улюблену жінку в принцесу, залишивши прибирання професійним клінерам.

Клінінговий бізнес в Україні тільки набирає оберти, і, незважаючи на те, що деякі компанії відкрили філії вже в декількох містах, а в самому Києві зареєстровано близько 70 таких фірм, тільки 10-15 з них надають ліцензовані послуги з гарантією якості виконаних робіт. Спеціалізуються ці компанії в основному на прибиранні більших офісних приміщень, магазинів і іншої комерційної нерухомості. І всього 3-4 фірми на всю столицю готові надати кваліфіковану разову послугу передсвяткового або генерального прибирання фізичним особам на невеликій площі.

Кому це вигідно

Попит, як відомо, породжує пропозиція. Українці величезними темпами переймають досвід і спосіб життя європейців, у яких «прибиральний» сервіс уже перетворився в масштабну індустрію. У Німеччині, Франції, Великобританії й Іспанії професійні клінінгові компанії практично витиснули прибиральників за наймом. І вже біля половини клієнтів аналогічних вітчизняних структур становлять приватні особи.

Найчастіше клієнтами стають хазяї або орендарі котеджів, більших квартир і апартаментів (від 150 кв. м), особливо з так званими дизайнерськими рішеннями інтер’єрів. Крім того, прибиральників викликають забезпечені холостяки обох статей. Рідше послугами таких компаній користуються заможні родини – вони воліють обходитися своєю прислугою. Позиція їх звичайно формулюється так: «Навіщо запрошувати в будинок сторонніх людей, коли наша домробітниця одержує за це зарплату й із задоволенням прибере після гостей за невелику прибавку до зарплати?». Саме домробітниці й становлять основну конкуренцію спеціалізованим фірмам.

На перший погляд, таке відношення абсолютно вірно. Однак головна відмінність професійного прибирання в тім, що воно виробляється з використанням спеціального устаткування. При всій працьовитості домробітниці їй навряд чи вдасться, наприклад, якісно відмити плитку на кухні – шар, що утвориться на ній, кіптяву й жир можна видалити лише спеціальною шліфувальною машиною. А швидке відновлення лаку на подряпаному паркеті домашній прислузі тим більше не під силу. Для очищення будь-якого матеріалу існують певні технології, устаткування й миючі засоби, ефект від яких не зрівняється із тривіальним прибиранням побутовим пилососом або ганчіркою.

Професійний клінінг затребуваний як через зрослі вимоги громадян до санітарії й комфорту, так і з міркувань продовження терміну служби оздоблювальних матеріалів. Адже розставатися з улюбленим диваном тільки через те, що дорогі гості перекинули на нього фондюшницю дуже не хочеться. Як не дивно це пролунає, але навіть шпалери, слугують довше при регулярному чищенні. А виходить, ремонт буде проходити робити рідше.

Ще одна причина звернутися в клінінгову компанію – небажаний запах у квартирі. Звичайно, полагодити каналізацію або вентиляцію клінери не допоможуть, але дуже часто причина «ароматів» не в цьому. «Іноді, наші клієнти й не догадуються, що ховається в них за диванами й шафами: у процесі прибирання зненацька перебувають не тільки давно загублені речі, а й булки, залишки їжі тощо», – розповідає менеджер компанії Сlean day Ліна Воловчик.

Ціна і якість

У яку ж суму обійдеться подібна послуга, де і як знайти компанію, який можна довірити свою квартиру й затишок у ній?

Дзвонити по оголошенню в газеті й шукати за принципом «чим дешевше, тим краще» не коштує. Сумнівні клинеры можуть не просто виявитися авантюристами, але й завдати непоправної шкоди речам, наприклад, неправильно підібравши хімічні засоби очищення. Тому спробуйте керуватися радами друзів або звернутися по допомогу в знайому компанію, – наприклад ту, котра надає послуги вашому офісу.

Робити генеральне прибирання, що включає в себе ретельне очищення всіх поверхонь, миття вікон, санвузлів, плитки й т.д. або просто упорядкувати квартиру – вирішувати вам. «Наші клієнти дуже часто замовляють генеральні прибирання після, а не до свят», – говорить маркетолог компанії «Шаден Груп» Ірина Кладько. – Тому, якщо 8 березня в будинку очікується гучна компанія, то з подарунком прийде почекати. Однак замовити його коштує заздалегідь. В ідеальному варіанті фахівець фірми повинен приїхати на місце й прорахувати складність роботи, а, отже, і вартість замовлення».

Помітимо, що складового генерального прибирання в окремих компаній різні, тому намагайтеся уточнювати деталі замовлення заздалегідь. Стандартно в це поняття входять:

• Сухе прибирання підлог;

• Вологе прибирання підлог;

• Видалення пилу зі стелі й стін;

• Мийка вікон із внутрішньої сторони;

• Чищення м’яких меблів пилососом;

• Мийка сходових маршів;

• Видалення пилу із всіх горизонтальних і вертикальних поверхонь.

Таке стандартне прибирання обійдеться вам у суму від 300 грн і вище.

Інші роботи, як правило, оплачуються окремо. Наприклад:

• Мийка вікон із зовнішньої сторони;

• Мийка підвіконь і відливів;

• Мийка й чищення всіх скляних, і дзеркальних поверхонь;

• Прибирання й дезінфекція санвузлів, мийка ванних кімнат і душових кабін;

• Протирання кухонних меблів і кухонного встаткування;

• Чищення й обробка сантехники й сантехнічна фурнітура;

• Очищення радіаторів від забруднень;

• Натирання дверей і дверних коробів поліроллю;

• Прибирання балконів;

• Хімчистка килимів і м’яких меблів;

• Протирання й видалення забруднень із дрібних деталей інтер’єра;

• Обробка металевих і хромованих поверхонь спеціальними поліролями.

ВРІЗ:

Клінінгові компанії надають безліч послуг:

• Виведення плям з поверхонь – 10-12 грн за виведену одиницю.

• Чищення жалюзі – 5-18 грн за кв. м.

• Чищення меблів – 4-25 грн за посадкове місце залежно від типу меблів (сама дорога послуга – чищення диванів).

• Миття вікон – 2, 2-12 грн за кв. м залежно від висоти й сторони (внутрішнього або зовнішньої) вікна. Миття вікон зовні на висоті більше дев’яти метрів зараховують до висотних робіт або промислового альпінізму й оплачують по окремих тарифах.

• Чищення фасадів – 5-53 грн за кв. м і вище залежно від способу чищення, типу фасаду й складності робіт.

• Санобробка й дезінфекція – 11-27 грн за оброблювану одиницю.

• Догляд за підлогами – 1,9-14 грн за кв. м – чищення; 4-11 грн за кв. м – нанесення захисної плівки. Ціни залежать від площі приміщення й виду покриття (мармур, лінолеум, паркет).

У багатьох компаніях є мінімальна вартість замовлення (близько 500 грн). Запитаєте за що? При підрахунках ураховують безліч факторів, починаючи від площі приміщення й закінчуючи матеріалами поверхонь. А от терміновість замовлення на ціну не впливає, тут все залежить від того, є чи вільна бригада.

Джерело: “Світ нерухомості”

Як стверджує компанія Attis-MR, ціна послуги залежить у першу чергу від кількості людей, зайнятих на об’єкті, – до двох третин від вартості робіт іде на зарплату прибиральникам. Загальна рентабельність індустрії чистоти становить від 30 до 50%. При середній вартості робіт – 6-7 грн за квадратний метр.

Для порівняння: вартість разового прибирання кваліфікованою прибиральницею з агентства «добрих послуг» обійдеться вам в 250-300 грн. Робота, однак, буде вироблятися без спеціалізованої техніки й займе трохи більше часу.

До списку публiкацiй