Отримати консультацію або зробити заказ: тел. : 38044 502 3902, 38044 586 4133
e-mail:    [email protected]


Прес-центр / Новини компанії

Миття фасаду

25 January 2010

Щоденне прибирання приміщень та прилеглої території – норма для офісу. Для фасадів така періодичність, звичайно, є зайвою: і покриття зовнішньої поверхні стін, і вікна стійкі до різного роду впливів і здатні не забруднювати досить довго. Однак дощ, вітер, сніг, сезонні і добові перепади температури, вологість, кислотні дощі та автомобільні вихлопи – все це забруднює і руйнує довговічні покриття. Щоб звести до мінімуму процес руйнування, до регулярного обслуговування будівлі потрібно включити миття вікон та фасадів. Якщо мова йде про багатоповерховому будинку, всі роботи необхідно виконувати за участю промислових альпіністів, які мають спеціальні допуски для висотних робіт. При миття фасадів використовуються апарати високого тиску та хімічні засоби, які ефективно видаляють різного роду забруднення. В залежності від умов застосовуються машини – підйомники.
Коли мова йде про чищення фасадів, це перш за все, захист від висолів, які псують зовнішній вигляд будівлі (виглядають частіше за все, як білуватий наліт).
До утворення висолів в тій чи іншій мірі схильні до практично всі традиційні пористі будівельні матеріали не тільки природного, але і штучного походження. Висоли з’являються внаслідок виходу на поверхню і кристалізації солей, що містяться в складі цементу, бетону, штукатурного розчину, цегли, прискорювачів твердіння, та ін. Крім того, висоли виникають при підвищеній вологості, повільному випаровуванні вологи з кладки та низькій температурі повітря.
На сьогоднішній день найбільш універсальним методом, що забезпечує тривале збереження фасадів будівель, є їх гідрофобізація.
1. 1. Стіни очищуються підходящим хімічним препаратом за допомогою спеціального обладнання та інвентарю.
2. 2. Фасади ретельно промивають водою, дають просохнути, після чого насичують гідрофобною суміш’ю.
Така обробка вирішує два завдання. По-перше, вона захищає фасад від подальшого проникнення в нього вологи, а по-друге, закриває шлях збільшенню сольових кристалів в товщі матеріалу, заповнюючи наявні пори і порожнечі гідрофобною кремнеорганікою. На сьогоднішній день це найбільш доцільний спосіб збереження фасадів будівель, тим більше що після гідрофобізації, властивість матеріалів пропускати повітря зберігається на колишньому рівні –  будинок, як “дихав”, так і продовжує “дихати”.
На цоколях міських будівель сольовий наліт зявляється, в першу чергу в результаті застосування реагентів на дорогах, розбризкування грязі автомобілями і при прибирання тротуарів. Для видалення солі фасади повинні бути оброблені кислотними очищувачами.
Безсумнівною перевагою залучення промислових альпіністів є їх мобільність і відносно невисока ціна послуг. Мийник фасадів користуються щітками та спеціальними пристосуваннями з Т-образним грифом і муфтою на наконечник. Також можлива обробка фасадів апаратами високого тиску.
Техніка чищення залежить від типу фасаду: наприклад, при роботі з фарбованими та скляними поверхнями застосовуються щітки. При чищенні фасадів, як правило, використовуються нейтральні миючі засоби. Взимку, через низькі температури, застосовується рідина, що не замерзає.
Вартість залежить від складності виконуваних робіт, термінів, використовуваної техніки, рівня підготовки працівників і статусу клінінгової компанії. Занадто низька ціна не повинна радувати – швидше за все, це означає, що персонал на об’єкті буде некваліфікованим, миючі засоби та витратні матеріали – дешевими і не високої якості.
Метод чищення високим тиском
Оскільки будівельний камінь та штукатурка, що значно різняться за хімічним складом, поверхневою структурою і степенем вивітрювання, по-різному переносять механічні і хімічні навантаження, необхідно приділяти велику увагу сумісності системи чищення з конкретними умовами.
Широке застосування для рентабельного усунення фасадних забруднень знаходить стандартний метод чищення високим тиском. Цей метод надає ряд переваг. Енергонасичений струмінь води дозволяє очищати найрізноманітніші матеріали, поверхні різноманітних форм і навіть ті ділянки, які недоступні для інших систем чистки. Крім того, чищення високим тиском вимагає відносно малих апаратних витрат і забезпечує найбільш точне узгодження всіх факторів, що визначають результат чищення (механічного, температурного, хімічного та тимчасового), з конкретним об’єктом і пов’язаними з ним вимогами.
Механічний фактор
Механічна дію очищувального струменя високого тиску визначається високим тиском, з яким діє вода на поверхню фасаду та від витрат води.
Крім того, механічна дія струменя високого тиску значно залежить від кута її розпилення і, отже, від вибору сопла високого тиску. Застосування сопла за формою віяла збільшує продуктивність по площі, але знижує ефективність очищення, а саме відділення бруду.
Температурний фактор Для чищення фасадів застосовуються апарати високого тиску, як з підігрівом, так і без підігріву води. Перевагою ж струменю гарячої води є, краще змивання бруду.
Хімічний фактор Важливу роль відіграють вимоги збереження та захисту матеріалів, що передбачають обмежене використання хімікалій при чищенні природного каменю. Вибір засобу для чищення повинен бути погоджений з хімічним складом каменю, в іншому випадку може бути викликане утворення побічних продуктів реакції, що викликають негативні зміни зовнішнього вигляду поверхні. Слід використовувати лише нейтральні, слаболужні або слабокислі універсальні засоби для чищення. При цьому для чищення гладких фасадних поверхонь доцільно застосовувати піноутворюючий засіб для чищення, що дозволяє збільшити час впливу. При виборі засобу для чищення слід обов’язково брати до уваги стійкість матеріалу фасаду до кислоти.
При використанні засобів для чищення роботи виконуються, як правило, в два етапи, що забезпечує додаткове використання фактора часу. На першому етапі проводиться нанесення засобу для чищення, а на другому (після закінчення певного часу впливу) – змивання розчиненого /відділеного бруду струменем високого тиску.

Чистка надвисоких тиском Процес чищення передбачає використання тиску водяний струменя в діапазоні від 400 до 1000 бар. Метод придатний лише для очищення дуже стійких матеріалів, не чутливих до інтенсивним механічних впливів. Недоліком є сильне промокання кам’яної кладки.

Практичні аспекти чищення Чищенню повинні передувати тести, що дозволяють визначити реакцію матеріалу фасаду на різні тиски, температури та засоби для чищення. У разі об’єктів великих розмірів тести повинні проводитися на різних частинах будинку і різних фасадних матеріалах.

Наступними принциповими правилами є відключення фасадного електроустаткування і проведення робіт тільки при температурах повітря, що перевищують 50 С, оскільки засоби для чищення не повинні засихати.


 До списку новин

Останні новини розділу: